Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łagowie

Dzień Seniora w gminie Łagów

Utworzono dnia 16.11.2022

Niewiele grup społecznych ma swoje święto kilka razy do roku. Osoby starsze są pod tym względem wyjątkowe, bowiem w ciągu roku aż trzy razy mają swoje święto. 1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Seniora, 20 października Europejski Dzień Seniora, natomiast 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora.

 

I właśnie z tej okazji w dniu 15 listopada 2022 r. w gminie Łagów zostało zorganizowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Łagów oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łagowie spotkanie pod hasłem „ W trosce o seniora w gminie Łagów”

 

W spotkaniu udział wzięli: pani Renata Janik Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego pan Paweł Marwicki Burmistrz Miasta i Gminy Łagów, pani Małgorzata Sitarz Sekretarz Miasta i Gminy Łagów, pani Ewelina Biesiada Kierownik Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łagowie oraz eksperci: z ZUS panie Urszula Adamiec i Magdalena Augustowska, z KRUS panie Beata Milewicz i Sylwia Kopeć oraz komendanta Komisariatu Policji w Rakowie pan Witold Fijas wraz z dzielnicową panią Natalią Poloczek oraz seniorzy z terenu Miasta i gminy Łagów.

Burmistrz zwracając się do zebranych seniorów podkreślił że, „Jest to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia oraz podtrzymują, jakże ważne w naszych domach, tradycje.” A na koniec złożył życzenia zdrowia, pogody ducha i wszelkiej pomyślności dla wszystkich Seniorów.

W ramach wykładów pracownicy ZUS oraz KRUS przybliżyli seniorom zmiany w przepisach emerytalnych. Chętni seniorzy mieli możliwość założenia profilu PUE ZUS. Pracownicy KRUS przeprowadzili mały test wiedzy o bezpieczeństwie, a osoby z najlepszymi wynikami zostały nagrodzone cennymi upominkami.

Komendant rakowskiego komisariatu wspólnie z dzielnicową, zapoznali seniorów z mechanizmem działania oszustów podających się za policjantów, wnuczków, pracowników banków czy urzędów. Funkcjonariusze opowiedzieli zgromadzonym na spotkaniu seniorom o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest skutecznym narzędziem w poprawie bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. Policjanci pokazali seniorom również jak za pośrednictwem aplikacji Moja Komenda nawiązać kontakt ze swoim dzielnicowym czy najbliższą jednostką policji.

Na zakończenie spotkania burmistrz Paweł Marwicki podkreślił, by seniorzy przez telefon nie podawali żadnych danych wrażliwych, typu PESEL, numer konta, nie reagowali na SMS-y, które przynaglają do jakiejś zapłaty itp.

- Wszystkie te sytuacje też należy konsultować albo z rodziną, albo z odpowiednią instytucją - usłyszeli seniorzy  zaakcentował burmistrz

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem zorganizowanym przez pracowników MGOPS Łagów. Seniorzy mogli poczęstować się kawą i herbatą oraz skosztować pysznych ciast pieczonych przez lokalną cukierniczkę oraz rolad przygotowanych przez członkinię Koła Seniorów Łagowianie. Uczestniczący w spotkaniu seniorzy obdarowani również zostali przez Panią Kierownik MGOPS gadżetami promującymi dedykowany im Rządowy Program „ Wspieraj Seniora” m.in. parasolkami, notesami z długopisami oraz torbami na zakupy. Wszyscy seniorzy byli bardzo zadowoleni z udziału w spotkaniu i deklarowali chęć uczestnictwa w kolejnych spotkaniach seniorów w przyszłości.

 

 

Dzień Seniora w Gminie Łagów

Utworzono dnia 20.11.2022, 18:12

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 84

W poprzednim tygodniu: 96

W tym miesiącu: 260

W poprzednim miesiącu: 455

Wszystkich: 20530