Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łagowie

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Przy współpracy z Fundacją Eco Textil z siedzibą w Skarżysku Kamiennej w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Łagowie powstała bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Z wypożyczalni mogą korzystać mieszkańcy Gminy Łagów.


 Sprzęt dostępny w asortymencie wypożyczalni :

 

W wypożyczalni dostępnych jest 5 wózków, które pomagają w przemieszczaniu się osobom niepełnosprawnym motorycznie, nie będącym w stanie samodzielnie chodzić.

 

Do dyspozycji są także 5 par kul ortopedycznych, które wykorzystywane są przez osoby po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, trwale niesprawnych ruchowo. Dają podparcie przy chodzeniu  i pomagają w utrzymaniu równowagi, odciążają niesprawną kończynę.

 

Z kolei 5 chodzików rehabilitacyjnych będą ułatwiać chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego.

               

 

 

 

 

 

Jak wypożyczyć sprzęt :

 

Z asortymentu wypożyczalni mogą korzystać osoby potrzebujące na zasadzie wypożyczenia sprzętu na określony czas. Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonu (41) 343 70 59.

 

Dodatkowy sprzęt do wypożyczenia bezpośrednio z Fundacji Eco Textil od Was dla Was :

 

Sprzęt można wypożyczyć również poprzez stronę internetową bezpośrednio z Fundacji. W wypożyczalni internetowej do dyspozycji są również łóżka rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi oraz specjalistyczne rowery trójkołowe.

Osoby potrzebujące mogą korzystać ze sprzętu całkowicie za darmo, pokrywają jedynie koszt dostarczenia i odebrania przesyłki.

Aby otrzymać konkretną rzecz, dana osoba powinna wypełnić wniosek dostępny na stronie Fundacji Eco Textil. Wniosek rozpatrywany jest w przeciągu 24 godzin.

 

Więcej informacji jest dostępnych na stronie : https://ecotextil.pl/wypozyczalnia/

 

 

Zegar

Kalendarz

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Kwiecień 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny